מאגר המידע של אוסף הצמחים זמין ברשת

בשנים האחרונות עמל צוות אוסף הצמחים למחשב את המידע האצור בו. כעת ניתן לחקור בקלות את גליונות העשבייה דרך אתר אוספי הטבע הלאומיים בלחיצת כפתור, ללא צורך להגיע לאוסף או לשאול פריטים. נתוני אוסף הצמחים הם נתונים מדעיים הפונים למדענים מכל העולם ולכן שמות הצמחים ושיוכם הסיסטמטי מוזנים בלטינית. נתוני האיסוף מוזנים בשפה האנגלית ולעיתים בגרמנית, צרפתית ושפות אחרות המשתמשות באלפבית הלטיני. בנוסף לנתונים המילוליים אנו מוסיפים לחלק הדוגמאות גם תמונה של הגיליון ברזולוציה גבוהה, המאפשר בחינה של הצמח המיובש ושל פתקית התיעוד.

על מנת לחקור את נתוני האוסף, כל מה שעליכם לעשות הוא להקליק על הלחצן "תשאול המאגר" בראש עמוד הבית שלנו (לחצו על תמונה להגדלה)

query

ואז לבחור ברובריקה "collections" את האפשרות "herbarium".

hernarium

ניתן לחפש נתונים לפי שם מדעי של מין, סוג או משפחה ברובריקה "taxonomy". אם אינכם יודעים מה השם המדעי של הצמח אותו אתם מעוניינים לחקור, ניתן למצאו באתר צמחיית ישראל ברשת. בקרוב נעלה לאתר גם רשימה של צמחי ישראל וירדן עם כל השמות העבריים והלטיניים.

ניתן גם לחפש לפי מיקום באנגלית. לדוגמה, למציאת גיליונות של משפחת המורכבים מקפריסין הקלידו Cyprus ברובריקת "Location", וברובריקה taxonomy הקלידו "Asteraceae".

search

אם ידוע לכם המספר הקטלוגי של הגיליון תוכלו למצאו בהקלדת המספר ברובריקה ID. לדוגמאות עם תמונות סמנו את התיבה "Only items with image".

onlyItemsWithImage

אם לא מצאתם את הגיליונות המעניינים לכם, כנראה שעדיין לא מוחשבו. פנו אלינו אם ברצונכם לחקור מין או גיליון מסויים ונדאג להזינו למאגר בהקדם.

גלישה מהנה!

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *